Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A legnépszerűbb szakon 350 ezres az átlagbér

Évek óta erre a szakra jelentkeznek a legtöbben. Tavaly például összesen 8861 diák, viszont csak egyharmadukat vették fel. De mivel foglalkozik valójában egy gazdálkodási és menedzsment szakon végzett pályakezdő? Mennyi a kezdőbére? És mi a különbség két eltérő intézmény azonos képzése között?

Hallgatókat kérdeztünk az Educatio oktatási szakkiállításon arról, mire számíthat, aki a gazdálkodási és menedzsment szakra jelentkezik. Ugyanis az elmúlt évek első helyes jelentkezési statisztikái alapján ez egyike a legnépszerűbb képzéseknek. Az összes jelentkező ezen a szakon:

  • 2014-ben 7069 fő
  • 2015-ben 6842 fő
  • 2016-ban 8358 fő
  • 2017-ben 8174 fő
  • 2018-ban 8861 fő

volt.

Mégis mennyit keresnek?

A Felvi.hu felsőoktatási portálon az Oktatási Hivatal által közzétett Diplomás Pályakövetési Rendszerének 2018-as adatai alapján ezen a területen bruttó 352 679 forint az átlagbér, ami 20%-os növekedés a 2017-es 292 053 forinthoz képest.

De mit ad a képzés?

A képzés célja olyan gazdasági szakemberek képzése, akik közgazdasági, alkalmazott gazdaságtudományi és módszertani ismereteik és a specializációk keretében megszerzett tudásuk birtokában képesek a gazdálkodó szervezetek és intézmények működési folyamatainak és gazdasági kapcsolatainak megismerésére, tervezésére, elemzésére.

A képzési idő 7 félév, vagyis 3 és fél év.

A gyakorlati tudás és tapasztalat megszerzését követően pedig képesek a gazdálkodói, vállalkozói tevékenységek és folyamatok irányítására, szervezésére. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

A szakmai gyakorlat tizenkettő hét időtartamú (nappali tagozaton 400 óra, részidős képzésben 200 óra) összefüggő gyakorlat.

0 Tovább

Kísérleti nyúlnak toboroz hallgatókat a Corvinus és ELTE

felsőoktatás BCE ELTE Budapesti Corvinus Egyetem Eötvös Loránd Tudományegyetem kutatás kísérletKedves Hallgatók !

A Corvinus Egyetem és az ELTE Pszichológiai Intézet közös kutatása keretében számítógépes szimulációs kísérlethez keresünk önkéntes résztvevőket. A kísérlet célja az egyén döntéshozatali mechanizmusainak vizsgálata kockázatos befektetési szituációban.

A kísérletsorozat 2016. február 15. és 26. között zajlik a BCE főépületében, az E107-es gépteremben. A részvétel 40-50 percet vesz igénybe, és valamennyi résztvevőnek egyéni visszajelzést adunk a szimulációban elért eredményéről. A kísérletre a www.befszim.hu oldalon tudnak jelentkezni; itt egyben részletes tájékoztatást találnak a kísérlet céljáról, menetéről, a részvétel feltételeiről.

Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!
Ruzsa Gábor
Statisztika Tanszék

0 Tovább

önképző

blogavatar

Önképző. Ha máshogy nem megy.

Utolsó kommentek